کمپین بین المللی

 برای آزادی کارگران زندانی در ایران

 
  Monday, 8th April, 2013
اطلاعیه شماره ۹۵: آزادی سه تن از فعالین کارگری
download

سه تن از فعالین کارگری بازداشتی در شهر سنندج آزاد شدند 

بنا بر خبری که به کمپین برای آزادی کارگران زندانی رسیده است، بدنبال یک ماه اعتراضات گسترده علیه دستگیری فعالین کارگری در شهر سنندج و  تجمعات هر روزه خانواده های آنان در مقابل مراجع مختلف دولتی، از جمله تجمع در مقابل زندان و دادگاه انقلاب اسلامی در این شهر امروز ۱۹فروردین سه تن از این کارگران به اسامی خالد حسینی، وفا قادری و حامد محمود نژاد که از فعالین کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکلهای کارگری هستند، ساعتی پیش در قبال وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شدند. آزادی این عزیزان را به آنها، به خانواده هایشان، به کمیته پیگیری و به همگان تبریک میگوییم.

این کارگران در هفده اسفنده گذشته دستگیر و جرم آنان دفاع از حقوق بر حق کارگران و تلاش برای برگزاری هشت مارس روز جهانی زن در شهر سنندج بوده است. طی مدت بازداشت این کارگران، خانواده های آنان با تجمعات هر روزه خود پیگیر وضع عزیزان خود بوده و برای آزادی آنان تلاش کردند. همچنین دستگیری این کارگران با اعتراضات گسترده ای از سوی تشکل های مختلف کارگری و فعالین شناخته شده کارگری در ایران روبرو شد.

گفتنی است که سه نفر دیگر از فعالین کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی در شهر سنندج به اسامی غالب حسيني، بهزاد فرج الهی و علی آزادی که در ۲۹، و ۱۷ اسفند گذشته دستگیر شده اند، همچنان در بازداشت بسر میبرند. خانواده های کارگران بازداشتی اعلام کرده اند که تا آزادی همه دستگیر شدگان به تجمعاتشان اعتراضی  خود ادامه خواهند داد. وسیعا به صف اعتراض خانواده های کارگران بازداشتی بپیوندیم و خواهان آزادی فوری آنها و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شویم.

۱۹فروردین ۹۲، ۸آوریل ۲۰۱۳ 

کمپین برای آزادی کارگران زندانی 

 شهلا دانشفر

Shahla_daneshfar@yahoo.com

بهرام سروش

Bahram.Soroush@gmail.com

 http://free-them-now.blogspot.com

اطلاعیه های دیگر:

2010 - 2017
تمامی حقوق متعلق به کمپین بین المللی برای آزادی کارگران زندانی است.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.