اطلاعیه شماره ٢٩٠

محکومیت داود رضوی و اسماعیل عبدی به ٥ و ٦ سال زندان بهنام ابراهیم زاده محروم از دارو و درمان ابراهیم مددی به دادگاه احضار شد.

 

داود رضوی به ٥ سال زندان محکوم شد.
بنا بر گزارشات منتشر شده از سوی سندیکای شرکت واحد داود رضوی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۵سال حبس تعزیری محکوم گردید. او در ۲۳دی ماه سال جاری محاکمه و او بخاطر مبارزاتش و با اتهاماتی چون “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور”، “ایجاداخلال در نطم و آرامش عمومی از طریق حضور در تجمعات غیر قانونی” حکم زندان گرفته است. داود رضوی در ۱۳خرداد ۸۴ در انتخابات مجمع عمومی سندیکای کارگران شرکت واحد به عنوان نماینده سندیکا و عضو هیئت مدیره آن انتخاب شد و به جرم تلاش های فراوانش در دفاع از حقوق برحق کارگران و برای داود رضویامر سازمانیابی آنان بارها توسط عوامل امنیتی و اطلاعاتی رژیم دستگیر و زندانی شد. او در اعتصابات با شکوه کارگران شرکت واحد در سال ۸۴ دستگیر و در دادگاه انقلاب شعبه۱۴ به یک سال حبس تعلیقی در سه سال محکوم گردید و از همان سال ۸۴ توسط عوامل امنیتی و کارفرما از کارش اخراج گردید. داود رضوی در سال ۸۸ با تلاش ها و پیگیری های زیاد و کمک سندیکای کارگران شرکت واحد توانست از “دیوان عدالت اداری” رای بازگشت بکار بگیرد و بکارش بازگردد. او به فعالیت های خود در سندیکای شرکت واحد ادامه داد و در سال ۹۰ بازنشسته شد . داود رضوی نماینده مسکن در سپیدار دو و سه هم می باشد و یکی از عمده اتهامات وی شرکت و سازماندهی تجمعات مقابل شهرداری و وزارت کار برای دستمزد سال ۹۴بوده است که با هماهنگی سندیکای کارگران شرکت واحد صورت گرفته است.

اسماعیل عبدی به ٦ سال زندان محکوم شداسماعیل عبدی
به گزارش منتشر شده از سوی کانون صنفی معلمان اسماعیل عبدی دبیر این کانون که از ششم تیرماه سال جاری در زندان بسر میبرد، به ٦ سال زندان محکوم شد. حکم او صبح روز ٣ اسفند، به وکیل وی پیمان حاج محمود عطار ابلاغ گردید. اسماعیل عبدی به جرم مبارزات با شکوه امسال معلمان با خواتهای برحقی چون افزایش حقوقها، تحصیل رایگان برای همه، لغو خصوصی سازی مداری و آموزش یکسان برای همه کودکان دستگیر و زندانی شد. در رابطه با این دستگیر معلمان کارزاری را اعلام کردند و در آن خواستار آزادیاسماعیل عبدی و دیگر همکاران دربندشان علی اکبر باغانی، علیرضا هاشمی، عبدالرضا قنبری و رسول بداقی شدند. این کارزار ادامه دارد.

بهنام ابراهیم زاده محروم از درمانPOSTER333-2pdf11
بهنام ابراهیم زاده از فعالین کارگری شناخته شده و عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری که هم اکنون با حکم دوباره هفت سال و ده ماه در زندان رجایی شهر بسر میبرد، از بیماریهای متعددی رنج میبرد. روز ٢٧ بهمن او را نزد داود قنبری از پزشکان بهداری زندان میبرند که برای تسکین دردهایش به وی دارویی داده شود، اما پزشک نامبرده که بسیاری از زندانیان از وی شاکی هستند، با بی مسئولیتی به وضع بهنام رسیدگی نمیکند. بهنام نیز به این مساله اعتراض میکند. بهنام برای عمل دیسک کمر و لثه هایش باید به بیمارستان منتقل شود، به او گفته شده است که باید هزینه عمل را خودش بپردازد و گفتن این موضوع به یک زندانی سیاسی به معنی محروم کردن مطلق وی از دارو و درمان است. جمهوری اسلامی در قبال جان بهنام و همه زندانیان سیاسی مسئول است. بعلاوه فرزند بهنام نیما ابراهیم زاده که به بیماری سرطان مبتلاست در هفته قبل دوباره در بیمارستان محک بستری شد. علیرغم اینکه پزشکان وی تاکید کرده اند که باید بهنام نزد فرزندش باشد، به او مرخصی داده نمیشود. بهنام باید فورا از زندان آزاد شود.

ابراهیم مددی به دادگاه احضار شدابراهیم مددی
ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد نیز از سوی دادگاه انقلاب شعبه ٢٦ برای محاکمه در سوم اسفند ماه احضار گردید. پرونده او نیز مربوط به مبارزات جانانه کارگران شرکت واحد در سال ٨٤ است.

علاوه بر موارد فوق هم اکنون جعفر عظیم زاده از رهبران شناخته شده کارگری و از هم آهنگ کنندگان طومار ٤٠ هزار امضا بر سر دستمزد و محمد جراحی در کنار شمار بسیاری از فعالین سیاسی دیگر در زندانند.

گفتنی است که اخیرا شاهد تعرضات جدیدی از سوی حکومت اسلامی در قبال جنبش پر از تحرک کارگری هستیم. محاکمه ۹ نفر از کارگران معدن آهن بافق در روز ۲۷ بهمن که مرحله دومش در همین هفته برگزار شد و تصمیم نهایی بازهم به یکماه دیگر موکول شد، دستگیری ٢٨ کارگر در جریان اعتراضات اخیر کارگران خاتون آباد که آخرین گروه آن در همین هفته آزاد شدند، دستگیری ده نفر در عسلویه و ١٢ نفر از کارگران سیمان درود در ماه گذشته که بعد از چند روز آزاد شدند، از جمله موارد دیگر آنست. عقب زدن این تعرضات، حمایت و پشتیبانی از کارگران زندانی امری فوری و اضطراری برای همه کارگران و کل جامعه است.

کارگران با اعتراضات گسترده شان، با اعتراضات طولانی مدت و با اولتیمتوم دادن هایشان در مقابل تعرضات حکومت ایستاده اند. یک عرصه مهم در این مبارزات، ایستادن در مقابل تعرضات حکومت به فعالین و رهبران کارگری است. همه کارگران زندانی باید آزاد شوند. احکام صادر شده برای فعالین و رهبران کارگری باید فورا لغو شود و محاکمات فعالین کارگری و کارگران معترض از جمله ٩ کارگر بافق یزد باید فورا متوقف گردد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی
٣ اسفند ٩٤، ٢٢ فوریه ٢٠١٦
Shahla. Daneshfar2@gmail.com
http://free-them-now.com